niedziela, 7 maja 2017

Wskazówki olbrzyma (sezon 2, epizody 1, 2 i 3)

WSKAZÓWKI OLBRZYMA

sezon 2 epizod 1, 2 i 3

   Postrzelonemu przez nieznanego sprawcę agentowi specjalnemu Dale'owi Cooperowi objawia się olbrzym, który przekazuje mu trzy wskazówki/zagadki. Drugi raz w pierwszym epizodzie drugiej serii olbrzym pojawia się na końcu odcinka sugerując, by Cooper nie starał się rozwiązać wszystkich zagadek za jednym zamachem. I tak oto mamy jedną zagadkę na jeden odcinek.

 
W uśmiechniętym worku jest człowiek.
Sowy nie są tym czym się wydają.
Bez chemikaliów on wskazuje.

   W pierwszym odcinku mamy uśmiechnięty worek, czyli worek na zwłoki. To w nim wylądował Jacques Renault, którego w ostatnim epizodzie pierwszego sezonu udusił poduszką Leland Palmer. 


   W drugim odcinku mamy sowy. Major Garland Briggs, ojciec Bobby'ego, zajmuje się sprawami ściśle tajnymi. Szczegółów swej pracy nie może więc zdradzić Cooperowi (agentowi FBI musi wystarczyć informacja, że rejestruje on sygnały z innych galaktyk). Pokazuje mu wydruk szeregu cyfr i znaków, w którym nagle pojawia się tekst sowy nie są tym czym się wydają.


   W odcinku trzecim czas na trzecią zagadkę. Bez chemikaliów wskazuje - według agenta Coopera - jednoręki sprzedawca butów, który podczas wizyty na komisariacie dostrzega portret pamięciowy Boba. Od razu robi mu się słabo i musi skorzystać z łazienki, aby wziąć lekarstwa. Jak się okazuje wstrzykuje je sobie w nogę.


   Warto jednak zwrócić uwagę na początek odcinka, w którym wybudzona ze śpiączki Ronette Pulaski miota się po szpitalnej sali po tym jak odwiedził ją tajemniczy mężczyzna. Mężczyzny, ani jego wizyty nie widzimy, ale istotne jest to, że odłączył on dziewczynie kroplówkę i pod paznokciem umieścił literę "B". Palec co prawda nie jest wskazujący, ale chemikalia zostały odłączone...

1 komentarz:

  1. Ciekawe, czy najnowszy sezon doczeka się podobnych analiz. Tajemnic znacznie więcej, punktów zaczepienia znacznie mniej, wyzwanie intelektualne na długie miesiące!

    OdpowiedzUsuń